Дочек на Нова 2017 година

Поаѓање  30.12.2016 ( Петок)

Поаѓање во 22:00 часот од пред Халк Банка – Охрид . Ноќно возење преку Албанија до Црна Гора со попатни паузи за одмор и царински формалности.

1 ден. 31.12.2016 ( Сабота)

Можност за фотосесија пред едно од најфотографираните и најмонденски места на црногорското крајбрежје, Свети Стефан.  Пристигнување во Тиват / Игало во претпладневните часови.  Сместување во хотел со 4*. Слободно попладне за индивидуални активности. Свечена вечера и дочек на Новата 2017 година во свечената  сала од хотелот. Ноќевање.

                       Хотел Палма -Тиват                                     Палмон Беј  Хотел и Спа – Игало

www.hotelpalma.me                                                   www.palmonbayspa.com

*Пакет со 2 дена /1 ноќ    – сопствен превоз – 100 еур

*Пакет со 3 дена /2 ноќи  – сопствен превоз – 120 еур

*Пакет со 4 дена /3 ноќи  – сопствен превоз – 150 еур

*Пакет со 4 дена /3 ноќи– организиран  превоз – 185 еур

Музичка програма: Анита Поповиќ и Анкора бенд

Во свечената вечера е вклучено: Пијалок за добредојде, свечена вечера и шампањско на полноќ (31.12.2016)

 *Пакет со 3 дена /2 ноќи  – сопствен превоз – 160 еур

*Пакет со 4 дена /3 ноќи  – сопствен превоз – 185 еур

*Пакет со 4 дена /3 ноќи– организиран  превоз – 220 еур

Музичка програма: Маријана Злопаша и Атлас бенд

Во свечената вечера е вклучено: Пијалок за добредојде, свечена вечера и шампањско на полноќ (31.12.2016)

 

2 ден. 01.01.2017 ( Недела)

Појадок. Можност за целодневно користење на Спа центарот, со слободно време за индивидуални активности. Свечена вечера во хотелот. Ноќевање.

 

3 ден. 02.01.2017 ( Понеделник)

Појадок. Можност за целодневно користење на Спа центарот, со слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

 

4 ден. 03.01.2017 ( Вторник )

Појадок. Одјавување од хотел. Попатна посета на Будва со време за слободни активности и ручек. Тргнување кон Охрид  во попладневните  часови (околу 15:30 часот) со попатни паузи. Пристигнување во Охрид после полноќ.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 

* Превоз  со високо туристички автобус/комбе

*  Ноќевања со појадок во хотел со 4*

* Дочек на Нова Година

* Фотосесија  пред  Свети Стефан

* Посета на Будва

* Организација и водство на патувањето

 Во цената на аранжманот не е вклучено:

* Факултативни оброци

* Сите додатни трошоци за  индивидуални активности кои не се вклучени во програмата

* Патничко и здравствено осигрување

  • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници, цените се истакнати по лице
  • Сместување во стандардна соба, доплата од 20 еур по лице  за ноќ за Супериор соба со поглед на море
  • Краен рок на пријавување 12.2016
  • Краен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување
  • За резервација задолжителна уплата од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 10 дена пред патување
  • Потребен е валиден биометриски пасош со важност од минимум 120 дена од денот на патувањето
  • Плаќањето е задолжително во денари ( 1еур = 61,8 мкд)
  • Целосната програма важи за патниците со организиран превоз.

Comments

Leave a Reply